Polska Szkoła Sobotnia w Plymouth - Polish Saturday School in Plymouth

Zadania domowe
Link do internetowej biblioteki literatury polskiej: kliknij
Polecamy lektury i inne ksiazki czytane (audiobook) jako aplikacje na telefon komorkowy: kliknij

KLASA 0

Drodzy Rodzice,

w tym tygodniu obie klasy zakończyły naukę czytania 2 cz. Moich Sylabek. Uczniowie przez cały rok szkolny uczyli się czytać sylaby otwarte z paradygmatów: p, m, b, l, f, w, t, d, s, z, k, g, j, n, uczyliśmy czytać metoda sylabową prof. J. Cieszyńskiej i pracowaliśmy na kartach pracy pochodzących z Moich Sylabek cz. 1 i 2. ('Moje sylabki', A. Fabisiak-Majcher, E. Ławczys).

Poniżej są krótkie wyrazy i zdania do powtórzenia dla uczniów, którzy chcą utrwalić sobie płynność czytania. Najpierw dziecko czyta zdanie, a dopiero później rodzic pokazuje mu rysunek. Bardzo proszę zadawać pytania do każdego zdania by sprawdzić zrozumienie np.: kto? co ma? co robi? co lubi? kogo lubi? itp.

Każdy z uczniów dostał również kartę do czytania z Moich Sylabek kończąca naukę czytania.

W przyszłym tygodniu 16.06.2018r., od godziny 9.30 zapraszam serdecznie na ostatnie w tym roku konsultacje dotyczące nauki uczniów w polskiej szkole.

Agnieszka Ślęzak

Website Builder provided by  Vistaprint